صلاحیت 10 کاندیدای شورا در جهرم احراز نشد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 30 فروردین 1396 ساعت 08:25

رئیس هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان جهرم گفت: بعد از اتمام بررسی‌ها، صلاحیت 10 نفر از کاندیداهای شورا در این شهرستان احراز نشده است.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری جهرم، علی‌رضا صحرائیان گفت: در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، ۹۶۸ نفر در شهرستان جهرم نام نویسی کردند که در مرحله اول صلاحیت ۹۵۸ نفر از آنان احراز شده است.

وی اضافه کرد: با پایان مهلت قانونی رسیدگی به صلاحیت‌های داوطلبان در هیئت های اجرایی، احراز صلاحیت‌ها در هیئت نظارت انجام می‌شود و نتایج بررسی‌های این هیئت حداکثر تا ۱ اردیبهشت به فرمانداری اعلام خواهد شد.

صحرائیان زمان اعلام نتایج به داوطلبان را ۲ اردیبهشت، عنوان و اضافه کرد: از میان کل داوطلبانی که برای انتخابات شوراها در جهرم ثبت‌نام کرده‌اند، 18 نفر انصراف داده‌اند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی شهرستان جهرم معتقد است که امروز نیاز اصلی این شهر برای دست‌یابی به توسعه‌ای پایدار و تاثیرگذار، شورای شهری با برنامه است.

علی‌رضا صحرائیان ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: نیاز امروز شهر جهرم ایجاب می‌کند همشهریان با چشم باز و بدون تعصب رأی دهند. شوراهای شهرستان نیاز به افراد توانمند و با برنامه‌ای دارد که شهر جهرم و شهرهای تابعه را متحول کنند.

صحرائیان با اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان و اقدامات زیربنایی انجام شده از جمله بزرگراه‌ها و جاده‌ها، انتقال آب، پتروشیمی، نیروگاه سیکل ترکیبی و... در چند سال اخیر، افزود: هر کدام از این پروژه‌ها، پتانسیل توسعه و تحول زیربنایی منطقه را دارند .

وی با بیان اینکه طبق سرشماری سال ۹۵ شهر جهرم نسبت به سال ۹۰ در بحث جمعیتی بیست درصد افزایش جمعیت داشته که نشانگر مهاجرپذیربودن شهر جهرم و به دلیل در توسعه بودن این شهر است، افزود: اکثر مراجعات و شکایات به فرمانداری به دلیل مشکلات شهری و عدم برنامه‌ریزی مدیریت شهری است و برای رفع این مشکل باید شورای شهر جهرم و شهرهای تابعه به عنوان بازوی توانمند فرمانداری باشند و برای رسیدن به این افق نیاز به تقویت شهرداری‌ها احساس می‌شود .

فرماندار ویژه‌ی جهرم در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری پویا و با برنامه نیاز به شورایی سالم، قوی و توانمند دارد که بتواند مدیریت شهری را تقویت کند.

صحرائیان گفت: امسال خوشبین هستم که هم شاهد افزایش مشارکت مردم در انتخابات، هم شاهد انتخاب افرادی پویا و کارآمد توسط مردم باشیم که خدمتی مؤثر به شهروندان ارائه دهند .

معاون استاندار فارس انتخابات شوراهای اسلامی را در بحث امنیت و از نظر روحی و روانی مؤثر در جامعه دانست و بیان کرد: مدیریت منسجم شهری به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز منجر خواهد شد.

به گفته‌ی وی، شهر تمیز و سالم با امکانات و فضای سبز مناسب باعث پویایی و نشاط در جامعه و افزایش راندمان کاری خواهد شد که بایستی به این مبحث توجه بیشتری شود .

صحرائیان ابراز امیدواری کرد که هم شاهد انتخاب شورایی باشیم که با برنامه، حامی شهرداری باشد، هم در جذب سرمایه‌گذار در سطح شهر موفق عمل کند.

e-max.it: your social media marketing partner