انتخابات شوراهای اسلامی شهر بیرجند به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 21 فروردین 1396 ساعت 09:43

دبیر اجرایی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: امسال انتخابات شوراهای اسلامی شهر بیرجند به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

محمدرضا غیرتی با اشاره به اینکه وظیفه توسعه سیاسی بر عهده شورا نیست، گفت: شورا وظیفه مدیریت شهری و روستایی را بر عهده دارد و افرادی که وارد صحنه انتخابات می‌شوند نباید اهداف سیاسی را دنبال کنند.

وی اظهارکرد: امسال در شهرهای دارای شوراهای بالای هفت یا ۹ نفر انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در همین راستا امسال انتخابات شوراهای اسلامی شهر بیرجند به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

غیرتی به ثبت‌نام 5678 برای ۹۶۶2 کرسی شورای اسلامی شهر و روستا در استان اشاره کرد و افزود: از این بین 4 ۹۹۵ نفر برای 2 ۸۲۲   کرسی شورای اسلامی در روستاها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اظهارکرد: ۶۸۳ نفر برای ۱۴۴ کرسی شوراهای اسلامی در شهرهای استان ثبت‌نام کرده‌اند.

دبیر اجرایی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در شهر بیرجند برای ۹ کرسی شورا  ۱۴۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: طبس با ثبت‌نام 107 نفر تابه امروز  برای تصدی 5 کرسی بالاترین میزان مشارکت در ثبت نام کاندیداها را داشته است.

غیرتی با اشاره به اینکه برای هر ۱۰ صندوق ۱۵ ناظر در نظر گرفته شده، افزود: برای هر ۱۵ شعبه اخذ رای یک سر ناظر انتخاب می‌شود که با توجه به پراکندگی شعب اخذ رای استان این تعداد افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۳۰ نفر عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی بخش و شهرستان استان هستند.

e-max.it: your social media marketing partner