عملکرد چهار دوره فعالیت شوراها در آذربایجان‌شرقی قابل قبول است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 29 فروردین 1396 ساعت 09:24

نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد چهار دوره فعالیت شوراها در استان قابل قبول است.

منطقه آذربایجان‌شرقی، معصومه آقاپور با اعلام این مطلب اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان پارلمان محلی و یکی از ارکان تصمیم‌گیری و اداره امورکشور در قانون مورد تاکید قرار گرفته است و در این راه مردم با انتخاب افراد کارآمد، با تجربه، متعهد و مجلس با تصویب قوانین لازم می‌توانند نقش مهم خود را ایفا کنند.

وی ادامه داد: جایگاه شوراها در کشور از یک بنیه و نگرش دینی و اعتقادی برخوردار است، لذا مدیریت شوراها با توجه به آموزه‌های دینی و تجربه‌های مدیریتی مدرن قطعا نماد مردم سالاری دینی در کشورمان محسوب می‌شود که جنبه عملیاتی آن نمود بیشتری دارد.

نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها در دوره‌های اول و دوم به دلیل فراهم نبودن بسترهای لازم و نوپا بودن نهاد شورا در کشور نتوانستند نقش پررنگی در مدیریت‌های شهر و روستا داشته باشند.

آقاپور افزود: در دوره‌های بعدی انتظارات جامعه از شوراها متناسب با پیشرفت ها و تحولات دنیا تغییر یافت و در این بستر تغییرات اجتماعی -سیاسی جامعه شوراها و دهیاران جایگاه خودشان را عینیتت بخشیدند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نهاد شوراها با گذشت چهار دوره از عمر خود توانسته اند، تجربه لازم را کسب کنند، ادامه داد: به عملکرد چهار دوره فعالیت شوراها در استان با وجود برخی حاشیه‌های اخیر  به نظرم می‌توان نمره قبولی داد. البته این درحالیست که باید مردم با دقت و حساسیت ویژه در انتخاب افراد با تجربه و کارآمد از به وجود آمدن چنین حاشیه‌هایی جلوگیری کرده تا انتظارات لازم و به حق از این پارلمان محلی بخاطر نقش اهرمی و عملیاتی که برای  مسئولین استانی و ملی متصور است برآورده شود.

وی گفت: شوراها به مانند پل ارتباطی بین مردم و مسئولین شهری و استانی هستند که در بیان واقعیت ها با زبان ساده و مشترک مردم نقش موثری دارند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش محوری شوراها در توسعه شهری و روستایی گفت:شوراها در مسایل جاری شهر و روستا، هدایت جامعه به طرف برنامه چشم انداز، کمک به توسعه پایدار و بیان عملکرد مسئولین نظام در لایه های مختلف جامعه نقش آفرین هستند.

آقاپور با بیان اینکه نامزدهایی که در این عرصه برای رقابت به میدان می‌آیند، باید اشرافیت کامل به مسائل شهری و روستایی داشته و تخصص لازم را در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی یا متناسب با نیازهای محل زندگی خود داشته باشند، افزود: مردم بایستی علاوه بر شاخص های تخصصی فرد منتخب خود به جایگاه اجتماعی، عدالت و خوش‌نامی آن کاندیدا توجه داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش تعداد ثبت نام بانوان در این دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در آذربایجان شرقی  نسبت به دوره‌های قبل گفت: این امر حاکی از  نقش آفرینی بانوان در لایه های مختلف مدیریتی ایران اسلامی است و حضور بانوان بدلیل دارا بودن خلاقیت و نوآوری می تواند در ترکیب شوراها برای بهتر شدن برنامه های توسعه همه جانبه جوامع نقش داشته باشند.

e-max.it: your social media marketing partner